×

s1
s2
s3
08.03.23
Przetarg nieograniczony - ubezpieczenie mienia

Aktualności

HomeAktualności › REMONTY I KONSERWACJE ZASOBÓW SM W 2016 ROKU

REMONTY I KONSERWACJE ZASOBÓW SM W 2016 ROKU

26/07/2016

Zgodnie z Planem Remontów i Konserwacji Zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie w 2016 roku wykonano poniższe zadania :

- Wykonanie wiat śmietnikowych - 15 szt.

W ramach przedmiotowego zadania na terenach należących do SM Grodków wykonano 15 szt. zadaszonych i zamykanych wiat śmietnikowych o wymiarach 6 x 3,5 m. Pod każdą z tych wiat przygotowany został utwardzony teren z kostki lub betonu. Dzięki temu eliminowany jest problem przepełniania pojemników na śmieci spowodowany m.in. ich podrzucaniem przez osoby nie zamieszkujące w naszych zasobach. 

- Remont parkingów Racławicka - Głowackiego

W ramach przedmiotowego zadania wykonany został remont dwóch parkingów przy ul. Racławickiej. Dotychczasowa nawierzchnia zastąpiona została kostką brukową betonową ułożoną na odpowiednio przygotowanej podbudowie (warstwa odsączająca z piasku oraz dwie warstwy kruszywa łamanego). Ponadto wykonane zostały nowe krawężniki betonowe ułożone z wykonaniem ław betonowych na podsypce cementowo – piaskowej. Łączna powierzchnia remontowanych parkingów to ok. 500m2

- Remont pokrycia dachu - Chrobrego 1-5

W ramach przedmiotowego zadania na dachu budynku przy ul. Chrobrego 1-5 położono nową papę termozgrzewalną o grubości 5,5 mm na powierzchni ok. 510 m2, z wywinięciem na ogniomurach i kominach, z zamontowaniem listew okapowych dla 14 kominów. Obróbki blacharskie pomalowano farbą antykorozyjną oraz uzupełniono ubytki tynkarskie kominów i czapy kominowych.

- Remont kominów ponad dachem - Wrocławska 1-3, Powstańców Śl. 2-10

W ramach przedmiotowego zadania na dachu budynku przy ul. Wrocławskiej 1-3 i ul. Powstańców Śląskich 2-10 wykonano remont kominów obejmujący rozebranie obecnych czap kominowych i podniesienie kominów do wysokości 1 m łącznie z czapą. Otwory wentylacyjne zakończono rurą pcv fi 100 mm z wywiewką. Czapy kominowe wykonano z dolnym wrębem odcinającym ociekającą wodę. Kominy i czapy zabezpieczono UNIGRUNTem.

- Wymiana okien na klatkach schodowych - Morcinka 15-21

W ramach przedmiotowego zadania wymieniono stolarkę okienną w ilości 16 szt. wraz z parapetami wewnętrznymi klatek schodowych w budynku mieszkalnym przy ul. Morcinka 15-21.

- Wymiana okien na klatkach schodowych - Kołłątaja 1-7

W ramach przedmiotowego zadania wymieniono stolarkę okienną w ilości 16 szt. wraz z parapetami wewnętrznymi klatek schodowych w budynku mieszkalnym przy ul. Kołłątaja 1 – 7

- Wymiana zewnętrznych witryn lokali użytkowych

W ramach przedmiotowego zadania wymieniono 3 zewnętrzne witryny wraz z drzwiami wejściowymi w lokalach użytkowych należących do SM Grodków. 

- Remont drogi wewnętrznej - Morcinka 4-10, 12-20

W ramach przedmiotowego zadania wykonano remont drogi wewnętrznej przy ul. Morcinka 4-10, 12-20 poprzez ułożenie nawierzchni z masy mineralno - asfaltowej o grubości 5 cm na powierzchni ok. 700m2. Prace towarzyszące polegały na wzmocnieniu podbudowy tłuczniowej kruszywem, profilowanie masą bitumiczną, oczyszczenie nawierzchni, skropienie nawierzchni emulsją, regulacja 8 szt. studni kanalizacyjnych, regulacja 4 szt. wpustów deszczowych.

- Wymiana oświetlenia żarowego na ledowe

W ramach przedmiotowego zadania wymienione zostało oświetlenie wewnętrzne klatek schodowych oraz zewnętrzne budynków mieszkalnych z żarowego na ledowe z czujnikiem ruchu. Łącznie wymieniono 709 szt. lamp na wszystkich zasobach należących do SM Grodków. W wyniku realizacji zadania zmiejszeniu uległo zapotrzebowanie na energię elektryczną

Ponadto na Osiedlu Kościuszki realizowana jest inwestycja Gminy Grodków pn.: "Przebudowa dróg publicznych w Grodkowie : ul. Sienkiewicza, ul. Morcinka, ul. Grenadierów, ul. Racławicka, ul. Kosynierów, ul. Kościuszki wraz z budową ronda w ciągu ul. Sienkiewicza"

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
pełny HTML | wersja mobilna